Vzpomínky chirurga se křtily, jak jinak, na operačním sále
17. 2. 2022

Vzpomínky chirurga se křtily, jak jinak, na operačním sále

Historický operační sál v nejstarší budově Fakultní nemocnice Olomouc se stal dějištěm křtu knihy Půlstoletí s chirurgií… nejen olomouckou, v níž se někdejší přednosta II. chirurgické kliniky Lékařské fakulty UP a FNOL, profesor Miloslav Duda ohlíží nejen za svou kariérou, ale připomíná i nebývalý rozvoj chirurgie od druhé poloviny 20. století a významné osobnosti z řad olomouckých chirurgů. Kniha je součástí edice Paměť Univerzity Palackého.

Přečíst
Transplantační centrum FN Olomouc uspořádalo seminář k 35. výročí zahájení programu transplantace ledvin
26. 2. 2020

Při příležitosti 35. výročí zahájení programu transplantace ledvin ve Fakultní nemocnici Olomouc (FNOL), uspořádalo Transplantační centrum (TC) FNOL dvoudenní seminář na toto téma. Akce se uskutečnila v Comfort Hotelu Olomouc Centre ve dnech 20. a 21. února 2020 a na jejím uspořádání se vedle FN Olomouc podílely také Česká transplantační společnosti a firma Astellas Pharma.

Přečíst